Antigro x Puzzle4u: wdrożenie Antigro Photo Designer

Antigro Photo Designer

Jednym z naszych ostatnich projektów było wdrożenie produktu dla marki Puzzle4u. Naszą misją jest pomoc organizacjom z szeroko pojętej branży drukarskiej i poligraficznej podczas transformacji cyfrowej i temu właśnie służyła współpraca z Puzzle4u. Korzystając z najnowszych technologii oraz angażując najlepszych specjalistów na rynku stworzyliśmy kreator do personalizacji foto produktów, który umożliwia samodzielne przygotowanie projektu przez użytkownika końcowego.

Poniżej możesz przyjrzeć się bliżej szczegółom naszej współpracy oraz możliwości Antigro w zakresie dostarczania rozwiązań klasy web2print.

Poznaj Puzzle4u

Puzzle4u specjalizuje się w sprzedaży personalizowanych fotopuzzli i jest liderem tej branży na polskim rynku. Dzięki ugruntowanej pozycji i rozpoznawalności firma stale otrzymuje nowe zlecenia i dynamicznie się rozwija poszukując innowacji, które może wykorzystać w swoich procesach. 

Dlaczego fotopuzzle?

Z pasji Puzzle4u do układanek powstały fotopuzzle, które nie tylko stanowią doskonałe urozmaicenie standardowych opcji dostępnych w sklepach, ale przede wszystkim mogą być świetnym pomysłem na prezent dla bliskich osób. Dzięki wykorzystaniu wspólnych zdjęć, klienci mogą zadbać o utrwalenie pięknych wspomnień i przywoływanie ich poprzez zabawę.

W jaki sposób można zamówić fotopuzzle? 

Proces jest prosty – wystarczy finalizacja transakcji w sklepie internetowym Puzzle4u lub w serwisie Allegro. Cały proces wykonania produktu odbywa się zdalnie, dlatego jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkownika końcowego. Wykonanie fotopuzzli na doskonałej tekturze puzzlowej w sposób bezpieczny oraz ekologiczny, zapewnia zabawę na lata. 

Wyzwaniem, przed jakim stanęła firma Puzzle4u była skalowalność rozwiązań. Transformacja cyfrowa oraz współpraca z Antigro pozwoliła na rewolucję w zakresie przygotowywania projektów do druku. Chcesz dowiedzieć się więcej i poznać nasz przepis na sukces? Czytaj dalej! 

Rewolucja dzięki web2print

Nasze rozwiązanie od początku budowaliśmy w oparciu o potrzeby i specyfikę branży personalizowanych foto produktów. Poprzez indywidualne podejście rozwinęliśmy i wdrożyliśmy nasz produkt na miarę Puzzle4u, tak, aby wszystkie strony na nim skorzystały. 

Sytuacja wyjściowa

Pierwotnie, klient po złożeniu zamówienia wysyłał za pośrednictwem poczty elektronicznej do firmy zdjęcie lub zdjęcia, które powinno pojawić się na puzzlach, a także mógł załączyć dodatkowy komentarz z wytycznymi lub prośbą o użycie filtrów na zdjęciach. Po przyjęciu zlecenia przez Puzzle4u, często w kolejnym dniu roboczym jeśli klient składał zamówienie w godzinach wieczornych lub w weekend przystępowano do przygotowania projektu i ustalenia wersji końcowej z klientem. Niejednokrotnie zamawiający dostarczali zdjęcia zbyt niskiej jakości, które nie nadawały się do druku lub niekorzystnie mogłyby się prezentować jako wydruk na puzzlach. 

Problemem była także komunikacja. Wykonanie projektu kolażu wiązało się z dodatkowym wyzwaniem ułożenia odpowiednio poszczególnych zdjęć oraz wykadrowaniem każdego z nich tak aby zamawiający był zadowolony. Cały proces był stosunkowo czasochłonny i mógł znacząco opóźniać czas wykonania produktu ze względu na liczbę osób oczekujących na swoje wymarzone fotopuzzle. Takie sytuacje miały miejsce szczególnie w okresie Mikołajek, Świąt Bożego Narodzenia, czy Walentynek, na które to okazje personalizowane prezenty idealnie się nadają. 

Z jakimi uwagami klientów mierzyli się pracownicy Puzzle4u? 

Często dotyczyły one ułożenia poszczególnych elementów, zmiany czcionki, jej koloru lub treści napisu, wykadrowania zdjęć, czy nałożenia filtrów. Takie prośby pojawiały się już po wykonaniu pierwszego projektu i zmuszały projektanta do wykonywania kolejnych wersji, które spełniałyby oczekiwania użytkownika końcowego. Z drugiej strony, osobie zamawiającej często ciężko było wyobrazić sobie jak projekt może wyglądać i stąd konieczność zgłaszania poprawek. Wszystko to znacznie wydłużało czas realizacji zlecenia.

Sytuacja dziś

Poprzez wykorzystanie rozwiązania klasy web2print, produktu Antigro Photo Designer czyli programu online, który zajmuje się przygotowaniem projektu gotowego do wydruku, ścieżka komunikacji oraz pracy nad fotopuzzlami została znacznie skrócona. 

Intuicyjny system online

Kreator fotopuzzli jest systemem w którym bardzo duży nacisk położono na User Experience, w którym bez żadnych technicznych umiejętności, każdy z łatwością zaprojektuje swoje wymarzone puzzle. Wystarczy wybrać odpowiedni szablon i dostosować do swoich potrzeb. Klient może samodzielnie kadrować zdjęcia, dodawać i edytować tekst, a także dodawać filtry i w ten sposób dostosować wygląd puzzli do swoich potrzeb i preferencji. Dzięki podglądowi użytkownik od razu widzi efekt swoich działań i może na bieżąco wprowadzać zmiany. 

Dbałość o doskonałą jakość projektu

Co istotne, program nie dopuszcza zdjęć w zbyt niskiej jakości, a także ostrzega przed wprowadzeniem zdjęć o słabych parametrach. W ten sposób klient od razu dostaje informację zwrotną na temat załadowanych plików i w przypadku zbyt niskiej jakości może poszukać innych materiałów do wykorzystania na puzzlach. To wszystko znajduje się w zasięgu ręki dzięki intuicyjnemu narzędziu stworzonemu z myślą o wszystkich tych, którzy łatwo i szybko pragną zamówić układankę. 

Szablony fotopuzzli gotowe do spersonalizowania

Biblioteka naszego fotokreatora zawiera szablony na różne okazje, które pomogą użytkownikom w stworzeniu projektów odpowiednich na różne okazje, takie jak urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, Walentynki, Mikołaj, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci, Dzień Dziadka, ślub, wesele, chrzest, komunia, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Dzień Mamy, Dzień Taty. Jest to szczególnie ważny aspekt w przypadku przygotowywania prezentów dla najbliższych. Nasze projekty są wykonane przez profesjonalnych designerów, pracujących pod okiem Art Directora. Dzięki temu dostarczamy wysokiej jakości szablony, które nadadzą Twoim kreacjom wyjątkowości. 

Automatyczne przygotowanie projektu opakowania

Każde puzzle pakowane są w pudełka z umieszczonym obrazkiem, który odzwierciedla projekt wykonany na produkcie. Przed podjęciem współpracy z Antigro, projektant firmy Puzzle4u wykonywał także projekt opakowania, co oznaczało dodatkową pracę. Obecnie, system automatycznie po zatwierdzeniu finalnego projektu fotopuzzli, sam przygotowuje plik z projektem pudełka gotowego do druku. 

Poznając wyzwania z jakimi mierzyła się firma Puzzle4u  wdrożyliśmy system, który stanowi odpowiedź na te trudności. Przeprowadzając transformację cyfrową ułatwiliśmy każdy etap procesu przygotowania fotopuzzli. 

Dlaczego warto postawić na innowacje w zakresie tworzenia fotopuzzli oraz wszelkiego rodzaju personalizowanych foto produktów?

Korzyści płynących z wdrożenia naszego rozwiązania klasy web2print przez Puzzle4u. Zyskała na tym nie tylko firma, ale także użytkownicy końcowi. 

Dzięki wdrożeniu fotokreatora przygotowanego przez firmę Antigro możemy zaoszczędzić dużo czasu naszych pracowników, którzy teraz mogą skupić się na innych obowiązkach. Zamiast godzin, czy dni spędzonych nad uzgadnianiem szczegółów i zmianami projektów, zlecenie po złożeniu zamówienia przez klienta trafia od razu na maszyny drukujące.” – podkreśla Jakub Parzyszek właściciel Puzzle4u.

Zaimplementowanie innowacji Antigro, jaką jest kreator, daje nam przede wszystkim możliwość skalowalności naszego biznesu. Poprzednio mogliśmy przyjmować tyle zleceń, ile byliśmy w stanie obrobić. Teraz, kiedy projekty do druku powstają automatycznie za sprawą programu online – możemy akceptować coraz to więcej zleceń i wykonywać je szybciej niż to było wcześniej możliwe. Jest to szczególne ułatwienie w okresach wzmożonego ruchu. W tygodniu przed rozmaitymi świętami i okazjami zawsze było nam ciężko nadążyć za napływającymi zleceniami. Obecne rozwiązanie daje nam ogromne wsparcie, które doceniamy zwłaszcza w tak zwanych gorących okresach branży prezentowej.” – dodaje Jakub Krawczyk kierownik produkcji w Puzzle4u.

Technologia, dzięki której możliwe są rozwiązania klasy web2print, daje użytkownikom końcowym duże możliwości personalizacji projektów, a także łatwość w ich przygotowaniu. Dzięki temu otrzymują oni dokładnie taki projekt, jakiego pragną – bez konieczności wymiany wielu wiadomości z firmą drukarską. Co więcej, nie trzeba martwić się także o wszelką specyfikację. Użytkownicy dostają informację w przypadku załadowania zdjęcia w niewystarczającej jakości, ale także system samodzielnie bierze pod uwagę w projekcie wszelkie wymogi związane z drukiem takie jak spady, marginesy bezpieczeństwa, markery, przestrzenie kolorystyczne, formaty plików wyjściowych itp. W trosce o bezproblemowe składanie zamówień opracowaliśmy najbardziej użyteczne rozwiązanie. 

Antigro Photo Designer – niezawodny system w chmurze

Dodatkowo, istotnym aspektem jest fakt, że fotokreator to narzędzie działające online. W odróżnieniu od niektórych programów dostępnych na rynku – Antigro zaproponowało system, który działa w pełni online, a zatem nie wymaga pobierania oraz instalowania oprogramowania. Często klienci mogą potrzebować jednorazowego korzystania z kreatora, więc niepotrzebnym wydaje się zajmowanie zarówno czasu danej osoby, jak i zasobów na jej komputerze. 

Antigro Photo Designer działa w chmurze oraz automatycznie się skaluje, tzn. tworzy nowe zasoby serwerowe, w przypadku odnotowania podwyższonego zapotrzebowania. Użytkownicy mogą być zatem zupełnie spokojni i zaufać naszym rozwiązaniom. 

Współpraca Antigro z Puzzle4u przebiegła tak dobrze, że od razu uruchomiliśmy prace nad kolejnymi wspólnymi projektami! Kolejną innowacją, którą wspólnie  wprowadziliśmy na rynek to gra dla dzieci memory. Wykorzystanie własnych zdjęć także podczas tej formy zabawy może być nie lada rozrywką, nie tylko dla najmłodszych.

Widzimy wiele możliwości zastosowania rozwiązań klasy web2print i z radością czekamy na kolejne partnerstwa i potencjalną współpracę. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *